فواید تحصیلی چرتکه

//فواید تحصیلی چرتکه

از فواید چرتکه اینکه چرتکه عموماً در کلاس های آموزشی در طی یک پرسه مشخص و از پیش تعین شده در دوره های متوالی به دانش آموز آموزش داده می شود. این امر مهم از سوی وزارت آموزش و پروش تائید شده است ودلیل آن فواید است که در فرایند تحصیلی دانش آموزان با یادگیری ان مشاهده شده است.

چرتکه عموماً در قالب کلاس های آموزشی و تمرین در منزل شکل می گیرد و در یک نگاه کلی به راحتی می توان به هشت عمل اصلی ریاضیات دست پیدا کرد. در ابتدا چرتکه به دانش آموز داده می شود و پس از ترسیم سازی آن در ذهن دانش آموز با حذف این وسیله کار آمد فرایند یادگیر دنبال می شود. این مهم بدون شک نیاز به تمرین و ممارست بسیار زیاد دارد.

عموماً مدرسین و والدین در این راه باید به دانش آموز کمک کنند تا فرایند یاد گیری شکل سریع تری را به خود بگیرد. این دوره متشکل از سه تکنیک است که عبارت است از تکنیک دیداری، تکنیک شنیداری و تکنیک تصویر سازی که برای کودکان ۵ تا ۷ سال در طی چهارده ترم و برای دانش آموزان هشت تا دوازده سال در طی ۱۱ ترم به انجام می رسد.

فواید چرتکه در فرایند تحصیلی چیست؟

  • چرتکه همان طور که می دانید فواید بسیاری را از آن دانش آموزان و کودکان ۵ تا ۱۳ سال می کند.

  • در نگاه اول می توانیم به پل زدن بین دو نیم کره سمت چپ و راست مغز کودک اشاره داشته باشیم که توان ذهنی افراد را به طرز چشم گیری افزایش می دهد.

  • در قدم بعدی از فواید چرتکه می توانیم به مدیریت زمان توسط کودک اشاره داشته باشیم زیرا در کسری از زمان به منظور رکورد زنی سعی بر آن دارد تا به حل مسئله دست پیدا کند.

  • افزایش قدرت حافظه یکی از مهم ترین فواید چرتکه است که با یادگیری چرتکه برای دانش آموز فراهم می شود زیرا تمرکز در حین یادگیری برای به یاد آوردن شکل اصلی چرتکه این امر را طلب می کند.

  • بالا رفتن اعتماد به نفس دانش آموز زمانی که می تواند در جمع دوستان خود به حل مسئله بپرداز و به جواب های سوالات سریع تر از سایرین دست پیدا کند خود مهم ترین مزیت در دوره های تحصیلی به شمار می آید.

  • بالا رفتن قدرت تخیل در دانش آموز سبب می شود که علاوه بر یادگیری چرتکه در دوره های آتی تحصیلی به فکر خلق ایده های جدید باشد و این امر می تواند از کودک شما یک مخترع نیز بسازد. مخترعان در طول تاریخ همیشه کسانی بودند که به قدرت تخیل خود پر و بال دادند و این اصل مهم ترین رکن در بروز خلاقیت به شمار می آید.

  • حافظه قوی و قدرتمند داشتن اصلی است که با کمک چرتکه تنها در چند سال برای کودک و فرزند شما تداعی می شود.

  • بالا رفتن سرعت و دقت در فرایند یادگیری با استفاده از چرتکه قالبا این مهم را فراهم می آورد که با کوچکترین اشتباهی در محاسبات از جواب دور بمانند و این امر با تمرکز در دانش آموز همراه می شود تا به سرعت بخشیدن در فرایند رسیدن به جواب نیز دقت بیشتری شود.

  • زنگ تفریحی شگفت انگیز با استفاده از چرتکه برای فرزندان شما فراهم می شود که این مهم را به آن ها هدیه می دهد که بدون اینکه در فضای مجازی اوقات خود را سپری کنند بتوانند به فرایند یادگیری چرتکه علاقه نشان دهند و زمان بیشتری را برای این مهم سپری کنند.

  • تصویر سازی ذهنی و بهره گرفتن از تصاویر شکل گرفته شده در ذهن این مهم را برای دانش آموز فراهم می سازد که به راحتی بتوانند محاسبات ذهنی را در ذهن خود تقویت کند.

امید است با بهره گرفتن از کلاس های آموزشی که به منظور ارتقاء سطح کیفی تحصیلی دانش آموزان در نظر گرفته شده است گامی هدفمند برداشته شود. دانش آموزان تیز هوش و با استعداد ایرانی ثابت کرده اند که در تمام مراحل علمی و آموزشی متفاوت تر از سایر کشورها قدرتمند ظاهر شده اند؛ اما از آنجایی که دروس ریاضی نیاز به توانمندی خاصی دارد و ما قدری در این درس با مشکل روبرو هستیم باید بگویم نیاز است با بهره گرفتن از کلاس های آموزشی چرتکه این مهم شکل جدی تری را به خود بگیرد. (برای دریافت هدیه تخفیف ثبت نام حتما به صفحه چرتکه چیست مراجعه کنید)

۱۳۹۸-۵-۱۵ ۱۶:۴۵:۴۵ +۰۰:۰۰

این یک ابزارک سفارشی است

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است

New Courses

Contact Info

1600 Amphitheatre Parkway New York WC1 1BA

تلفن: 1.800.458.556 / 1.800.532.2112

فکس: 458 761-9562

وبسایت: ThemeFusion

نوشته‌های تازه