چرتکه از نگاه دکترکریستوفر

//چرتکه از نگاه دکترکریستوفر

چرتکه از نگاه دکترکریستوفر

چرتکه در نظام آموزشی امروز یک نیاز اساسی به شمار می آید, سخنرانی های جذاب یکی از برترین معلمین تاریخ را پیرامون این گزینه کمکی برای تدریس با شما در این مقاله به اشتراک می گذاریم. اگر به هر دلیلی دانش آموز شما هر شب بهانه گیری می کند و می خواهد شما را قانع کند که فردا به مدرسه نرود باید به شما بگویم اعتماد به نفس فرزند شما از دست رفته است.این امر تنها به دلیل ضعف تحصیلی او است که سبب شده است خود را از اجتماع و مدرسه پنهان کند. بدون شک برای همه شما پیش آمده است که دانش آموز شما شب قبل از امتحان ریاضی به هر دلیلی خود را به مریضی می زند ,تا فردای آن روز به مدرسه نرود.

این معلم برجسته در طی یکی از سخنرانی های خود از تمام حاضرین خواست تا دستان خود را بالا ببرند و پس از چند لحظه به حالت عادی بنشینند.

سپس ادامه داد در طی این مدت کوتاه همه شما بر این باور بودید که هیچ اتفاقی نیفتاده است در صورتی که در جهان پیرامون ما شاید بالغ بر هزار اتفاق ریز و درشت افتاده است که هیچ کدام ما از آن خبر نداریم.

وی می خواست این مطلب را بیان کند که  خارج از نظام آموزشی هستند معلم های که شیوه یادگیری آن ها بسیار متفاوت تر از کسانی است که در نظام آموزشی به سر می برند،اما هرگز کسی آن ها را نشناخته است.

درست مثل درس چرتکه که کارایی بسیاری را از آن دانش آموز شما می کند، اما کمتر کسی تا کنون با این فن قدیمی که با عناصر نوین ترکیب شده است آشنایی دارد.این معلم برجسته در طی مقاله ای عنوان کرده است که چرتکه تأثیر مستقیم بر فرایند یادگیری دانش آموز و مغز او دارد.

چرتکه وسیله ای است که کودک می آموزد با تجسم کردن آن به راحتی در طی گذر زمان محاسبات ذهنی خود را در کسری از ثانیه به انجام برساند و این است نشانه مهم بودن این امر که در نظام آموزشی ما کمتر مشاهده می شود.

 چرتکه و شرایط ذهنی کودک

چرتکه یکی از عوامل بیرونی است که بر روی عواملی درونی ذهن شما تأثیر می گذارد. فرایند های پیرامون ما تأثیر بیشتری بر روی روند یادگیری ما به نسبت ژنتیک ما دارند. تمام انسان ها با یک مغز نابالغ متولد می شوند و مدت زمانی به طول نمی انجامد که مغز شروع به رشد کردن می کند. شاید بیش از نود و نه در صد از کودکان در سن ده سالگی مغزشان به درجه بلوغ  فکری می رسد.

پس با یک حساب سرانگشتی می توانیم به این پی ببریم که سنین کودکی بهترین دوران برای یادگیری چرتکه محسوب می شود؛ زیرا تمرین های ذهنی سبب می شود قدرت حافظه و شکل گیری و ترسیم چرتکه در ذهن کودک سریع تر و بهتر دنبال شود. واکنش سریع به عوامل بیرونی از قبیل شکل اجسام، شنیداری و درک درست، به کار گیری اعضای بدن در حین یادگیری و بهره گرفتن از چشم، گوش، دست و انگشتان همزمان تنها در سنین کم با تمرکز بالا صورت می گیرد.

فواید استفاده از چرتکه در سنین کم

چرتکه اگر از سن کم به کودک و دانش آموز آموزش داده شود بدون شک نتایج بسیار مؤثری را در پی خواهد داشت. شما می توانید به صورت کلی این مزیت ها را به خاطر داشته باشید

  • بهبود واکنش مغز و ارتباط آن با چرتکه
  • افزایش استقامت دانش آموز در برابر تنش ها و استرس های که در کلاس درس به آن گرفتار می شود.
  • بالا رفتن اعتماد به نفس در دانش آموزان و تقویت دروس دیگر
  • بهبود حافظه و یادگیری سریع تر
  • مهارت های محاسباتی را بهتر و سریع تر می کند
  • توجه بیشتر به دستور العمل های ارائه شده و یادگیری چرتکه

افزایش شنیدن مطالب در کلاس های آموزشی در دانش آموزان بیشتر تقویت پیدا می کند.

ثب نام آنلاین کلاس چرتکه شکوفاکیدز
۱۳۹۸-۱۱-۲۰ ۱۰:۴۰:۵۹ +۰۰:۰۰

این یک ابزارک سفارشی است

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است

New Courses

Contact Info

1600 Amphitheatre Parkway New York WC1 1BA

تلفن: 1.800.458.556 / 1.800.532.2112

فکس: 458 761-9562

وبسایت: ThemeFusion

نوشته‌های تازه