تاریخچه چرتکه

//تاریخچه چرتکه

تاریخچه چرتکه

چرتکه یکی از اصلی ترین نیازهای دانش آموزان و دانشجویان ما در هر مرحله از تحصیل به شمار می آید. تفاوتی نمی کند که رشته تحصیلی افراد چیست زیرا ریاضیات در هر مرحله از تحصیل با هر شکل و حالتی یک نیاز به شمار می آید. بر فرض اگر شما در زمینه خیاطی ماهر هستید و هیچ ارتباطی به حوزه تحصیلی شما ندارد اگر به خوبی از ریاضیات آگاهی نداشته باشید و فرایند های ساده محاسبات را نتوانید به انجام برسانید کار شما با مشکل روبرو می شود. یا اگر شما در زمینه هنر مشغول به فعالیت هستید و اندازه گیری ها برای شما دشوار است بدون تردید در زمان ساخت و ساز نقشه های معماری به مشکل خواهید خورد. از همین رو نیاز است به شما بگویم باید به ریاضیات بیشتر از هر مبحث دیگری توجه شود که با توجه به تدابیر صورت گرفته این مهم این روزها در کلاس های آموزشی چرتکه متفاوت تر از هر زمان دیگری دنبال می شود. در ادامه سعی بر آن داریم تا شما را با چرتکه قدری بیشتر آشنا کنیم پس با ما همراه باشید.

کودک درحال کار با چرتکه

چرتکه در گذشته

چرتکه وسیله ای بسیار کارآمد بود که درست شبیه به ماشین حساب های کنونی به افرادی که هیچ تخصصی برای استفاده از ماشین حساب در گذشته های دور نداشتند کمک می کرد. بقال ها، بزاز ها و بسیار کسب های قدیمی دیگر با استفاده از چرتکه محاسبات و فرایند های مالی خود را به ثبت می رسانند. گاها و یا بیشتر اوقات در بین این افراد کسانی بودند که حتی سواد خواندن و نوشتن نداشتند اما به راحتی محاسبات مالی خود را به انجام می رسانند. چرتکه این مهم را فراهم ساخته بود بدون نیاز به کاغذ و قلم فرایندهای مالی بسیار ساده تر از هر زمان دیگری دنبال شود. به کار گیری این وسیله کاربردی این روزها به شکل بسیار مدرن تری به انجام می رسد به شکلی که به دانش آموزان در کشورهای آسیایی و همچنین ایران آموزش یادگیری محاسبات با استفاده از چرتکه آموزش داده می شود و سپس با حذف چرتکه فرایند محاسبات به روش ذهنی آموزش داده می شود. امری که شاید سبب می شود دانش آموزان زمان حال بسیار متفاوت تر از ما به ریاضیات روی آورند و به یادگیری آن علاقه نشان دهند. درسی که شاید در گذشته برای ما طاقت فرسا بود و همیشه از آن فرار می کردیم.

چرتکه در زمان حال

چرتکه این روزها به شکلی کاملاً مدرن اما با همان ترکیب و شکل در مدارس آموزش داده می شود. حتی آموزش ریاضی به دانش آموزانی که نابینا هستند شکل دیگری به خود گرفته است و بهترین جایگزین کاغذ و قلم است که برای دانش آموزی که توان خواندن و نوشتن ندارند محسوب می شود. در کنار مزیت های استفاده از چرتکه برای دانش آموزان نابینا می توانیم بگویم در مدارس عادی در کشورهای خاور دور و کشور عزیزمان ایران با استفاده از چرتکه به جای ماشین حساب محاسبات با شکل کاربردی تری به دانش آموز آموزش داده می شود. این روزها دیگر همانند قدیم برای ثبت محاسبات نیازی به کاغذ و قلم نیست و نیازی نیست ساعت ها زمان صرف شود تا ساده ترین اعمال ریاضی به انجام برسد. با حذف کاغذ و قلم به دانش آموز تعلیم داده می شود که با دست ها و چرتکه خود فرایند محاسبه ریاضیات را به انجام برساند.

مزیت های استفاده از چرتکه در کلام آخر

چرتکه مزیت های بسیاری را در طی گذر زمان از آن دانش آموز می کند. همان طور که در ابتدای این متن اشاره شد بدون سواد ریاضی بسیاری از کارها دشوار تر از هر زمان دیگری به انجام می رسد. شاید در زمان و مکانی که دانش آموز در سال های تحصیلی خود قرار می گیرد امکان دسترسی به ماشین حساب را برای فرایند کاری خود نداشته باشد؛ اما هنر محاسبات با چرتکه این مهم را برای وی فراهم می سازد که بدون هیچ ابزاری با ذهن پویای خود فرایند محاسبات را به انجام برساند. از سوی دیگر با حذف کاغذ و قلم در کمترین زمان ممکن فرایند محاسبه اعداد به انجام می رسد. امید است با روش های جدیدی که این روزها در دوره های آموزشی نظام آموزشی رواج پیدا کرده است دانش آموزان ما موفق تر از هر زمان دیگری در کشورهای همسایه در راستای مسابقات علمی بدرخشند.

۱۳۹۸-۲-۳۰ ۱۴:۳۳:۴۱ +۰۰:۰۰

این یک ابزارک سفارشی است

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است

New Courses

Contact Info

1600 Amphitheatre Parkway New York WC1 1BA

تلفن: 1.800.458.556 / 1.800.532.2112

فکس: 458 761-9562

وبسایت: ThemeFusion

نوشته‌های تازه