چرتکه در سطح بین المللی

//چرتکه در سطح بین المللی

چرتکه در سطح بین المللی

چرتکه عملی نوین در کشور ما به شمار می آید در حالی که در کشورهای همسایه سال ها است که به عنوان یکی از دروس اصلی مورد استفاده قرار گرفته است. کشورهای همانند ژاپن و چین در کنار سایر دروس آموزشی خود از چرتکه بهره می گیرند تا به دانش آموزان ساده تر از هر زمان دیگری ریاضی آموخته شود. از آنجایی که در کشور ما دانش آموزان بسیار با استعداد هستند اما همیشه کشورهای برتر در مبحث محاسبات روی این نقطه ضعف ما دست می گذاشتند که ریاضیات و فرایند محاسبات چرا برای دانش آموزان ایرانی قدری دشوار است. دانش آموختگانی که در علم فیزیک و شیمی نخبه بودند گاها مشاهده می شود در درس ریاضیات با مشکل روبرو هستند. حتی در بین سایر کشورها یک قدم عقب تر ایستاده ایم. دلیل این مهم امری نیست مگر فرایند آموزشی متفاوتی که در بین سایر کشورها در مقایسه با ایران مشاهده می شود. بر فرض می توانیم در یک نگاه ساده به چرتکه و آموزش آن در مدارس کشورهای دیگر اشاره داشته باشیم که سبب شده است رشد بهتری را در درس ریاضی به نسبت ما شاهد باشند. در مطلب پیش رو به مزایای استفاده از چرتکه و بهره گیری از آن در سطح بین المللی اشاره ای خواهیم داشت پس با ما همراه باشید.

دختربچه ای زیبا سرکلاس چرتکه

انواع چرتکه در سطح بین المللی

چرتکه عموماً به دو دسته کلی در سطح بین المللی تقسیم می شود چرتکه چینی و چرتکه ژاپنی که خود بسیار از آن بهره گرفته اند. چرتکه با هر دو روش به دانش آموز این امکان را می دهد که چهار عمل اصلی جمع، تفریق، ضرب و تقسیم را به انجام برساند. مهارت یادگیری با چرتکه بسیار بالا است و سبب می شود تکامل بهتری در روند یادگیری دانش آموز مشاهده شود. در سطح بین المللی شیوه آموزش با استفاده از چرتکه شبیه یک بازی مفرح برای دانش آموز طراحی شده است تا کودک بدون هیچ استرسی و با آرامش کامل به یادگیری آن بپردازد. در چرتکه نوع دوم به دلیل کمتر بودن تعداد مهره ها تمرکز بیشتری برای کودک فراهم می شود و از سوی دیگر می توانیم بگویم محاسبات با استفاده از چرتکه ژاپنی تنوع بیشتری را در حین کار فراهم می سازد. با استفاده از این مدل از چرتکه می توان تا مرحله حذر گرفتن از اعداد و به توان رساندن آن ها نیز پیش رفت.

جایگاه ایران در مسابقات چرتکه در سطح بین المللی

بر اساس آخرین اخبار به دست آمده ایران توانسته است در گوی رقابت با نخبگان ریاضی با فرایند آموزشی چرتکه جایگاه ویژه ای را کسب کند. در طی مسابقاتی که در گروه سنی ۱۳ ساله بر گزار شده بود دانش آموزان ایرانی توانستند رتبه اول جهان را از آن خود کنند. در این مسابقه بیش از هفتاد هزار دانش آموز در گروه سنی ۵ تا ۱۳ سال حضور داشتند که از استان های مختلف ایران نیز دانش آموزانی حضور پیدا کرده بودند. هر کدام از دانش آموزان ما با کسب مدال های رنگی متفاوت توانستند پرچم ایران را افراشته و باعث غرور آفرینی ایرانیان شوند. یادگیری محاسبات ذهنی در سنین کم در مقطع ابتدایی سبب شده است دانش آموزان ما متفاوت تر از هر زمان دیگری برای یادگیری ریاضیات اقدام کنند و در این راه نیز موفق تر از دیگران پیش قدم شوند. محاسبات به روش ذهنی در طی این مسابقه با استفاده از ۲۰۰ سؤال به مدت ۸ دقیقه بوده است که نیاز به تمرکز و توانایی بسیار بالایی برای حل مسئله داشته است. جالب است که بدانید تا کنون بیش از ۵ هزار نفر از دانش آموزان تحت پوشش کلاس های آموزشی چرتکه قرار گرفته اند.

۱۳۹۸-۳-۵ ۱۶:۵۰:۴۷ +۰۰:۰۰

این یک ابزارک سفارشی است

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است

New Courses

Contact Info

1600 Amphitheatre Parkway New York WC1 1BA

تلفن: 1.800.458.556 / 1.800.532.2112

فکس: 458 761-9562

وبسایت: ThemeFusion

نوشته‌های تازه