از کودک خود با چرتکه نابغه بسازید

//از کودک خود با چرتکه نابغه بسازید

چرتکه و یادگیری آن

چرتکه و یادگیری آن سبب می شود شما بتوانید کودکان خود را به یک نابغه تبدیل کنید. چرتکه تاریخچه ای  دو هزار ساله دارد و به عنوان پنجمین اختراع بزرگ در جهان شناخته شده است. همین امر نشان از مهم بودن این وسیله کار آمد در جهت رسیدن به نبوغ فکر افراد دارد. برای اولین بار در قرن شانزدهم کشور های چین و ژاپن از این ابزار برای رسیدن به شیوه های آموزشی بسیار خاص و منحصر به فرد بهره گرفتند و همین امر خود انقلابی عظیم را در پرسه یادگیری این وسیله کار آمد به پا کرد.

باید بگویم یادگیری چرتکه توسط کودک شما تنها معطوف به کلاس درس و چهار دیواری خانه شما نمی شود بلکه در شکل گسترده تر این فن می تواند به توسعه فرهنگ، اقتصاد و تکنولوژی عملی دامن بزند و راه را برای کسب فنون و علوم جدیدتر نیز باز کند. از سوی دیگر با بهره گرفتن از نبوغ فکر دانش آموزان و محک زدن آن ها در طی دوره های آموزشی بدون تردید این مهم فراهم می شود که دانش آموز با استفاده از خلاقیت های ذهنی خود دست به اختراعات بسیار خاص نیز بزند.

این روزها به منظور یادگیری اصولی و علمی موسسه های بسیاری در این راستا مشغول به فعالیت هستند و بهره گرفتن از یک مدرس متخصص و یک کلاس آموزشی جامع و کامل این فرایند را شکل جدی تری خواهد بخشید. علاوه بر استقبال خانواده ها و مدرسین مدارس باید بگویم این روزها سران دولتی نیز از این امر بسیار استقبال کرده اند و آن را به رسمیت شناخته اند و همین امر سبب شده است که ایران در لیست هشتاد کشور عضو دانش آموختگان چرتکه قرار داده شود.

برتری ایران در مسابقات چرتکه جهانی

چرتکه در ایران شکل بسیار جدی به خود گرفته است و این امر را به وضوح می تواند در مسابقات بین المللی که در حال برگزاری است مشاهده کرد. در هجدهمین دوره مسابقات بین المللی محاسبات ذهنی چرتکه در کشور مالزی ایران توانست به مقام قهرمانی در این راستا دست پیدا کند.

در این مسابقه که ۷۶۵ کودک نابغه و نوجوان از ۲۴ کشور جهان حضور داشتند تیم ۳۵ نفره ایران در پنج گروه سنی نیز شرکت داده شد و توانست در این ماراتون سخت به مقام قهرمانی دست پیدا کند. از همین رو کشورمان برای سال ۲۰۱۶ به عنوان ناظر کیفی و کمی مسابقات در مسابقات بین المللی پاما برگزیده شده است.

می خواهیم به این مهم دست پیدا کنیم که با توجه به اینکه کشورهای چین و ژاپن سال ها پیش از ایران در این پرسه حضور داشتند این بار دانش آموزان نابغه ایرانی با وجود اینکه عمر زیادی از ورود محاسبات ذهنی به کشور نگذشته است توانسته است در رقابت های بین المللی خوش بدرخشید.

پلی که بین دو نیم کره چپ و راست دانش آموز سبب تعامل اطلاعات می شود این امر مهم را برای کودکان شما فراهم می آورد علاوه بر رسیدن به موفقیت در زمینه محاسبات ذهنی در بسیار فرایند های دیگر با عنوان یک کودک نابغه نیز خوش بدرخشند.

 نشانه های کودک نابغه چیست؟

چرتکه این مهم را برای کودکان شما فراهم می آورد که خاص تر از سایر دوستان و هم سن و سالانشان بتوانند در مسابقات، فعالیت های روزمره و پرسه های درسی خود بدرخشند و این امر خود بلوغ و استعداد دانش آموزان را با شکل و طرح متفاوت تری نسبت به دیگران بروز می دهد.

دانش آموزی که در محاسبات ذهنی خوش می درخشد بدون شک استعدادهای بسیاری در این راستا دارد که خود  دلیلی برای بروز حس نبوغ او به شمار می آید. کودکانی که این استعداد را ندارند به راحتی می توانند خاص تر از دوستان خود در زمینه درسی ریاضی بدرخشند و یک گام جلوتر از دیگران گام بردارند.

شما به راحتی می توانید با استفاده از چرتکه که برای کودکان بیشتر شبیه به یک وسیله بازی است این امر مهم را فراهم کنید که فرزند شما در این راه قدم بگذارد و خود را برای محک زدن در مرحله های مختلف آماده کند.

پویای ذهن، تصویر سازی ذهنی، افزایش ظرفیت ذهن، افزایش قدرت یادگیری و بسیاری مزیت های دیگر تنها بخشی از مزایایی است که میتواند کودک نابغه یسازد که با بهره گیری از کلاس های آموزشی چرتکه از آن فرزند شما می شود. (برای شرکت در مسابقه سوالات و دریافت تخفیف ۱۰ درصدی ثبت نام, مقاله چرتکه چیست را مطالع بفرمایید)

۱۳۹۸-۱۱-۲۰ ۱۰:۳۷:۲۰ +۰۰:۰۰

این یک ابزارک سفارشی است

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است

New Courses

Contact Info

1600 Amphitheatre Parkway New York WC1 1BA

تلفن: 1.800.458.556 / 1.800.532.2112

فکس: 458 761-9562

وبسایت: ThemeFusion

نوشته‌های تازه