روش محاسبه با چرتکه چگونه است؟

//روش محاسبه با چرتکه چگونه است؟

روش محاسبه با چرتکه چگونه است؟

چرتکه این مهم را برای دانش فرزندان شما فراهم می آورد که در کنار یادگیری خلاقیت در محاسبات ریاضی را نیز تقویت کنند. شما می توانید به فرزندانتان در این مهارت آموزی کمک کنید و سبب شوید که اعتماد به نفس فرزند شما بیشتر شود. با استفاده از کلاس های آموزشی چرتکه این مهم برای فرزند شما فراهم می شود که چهار عمل اصلی ریاضی را به صورت ذهنی در کمترین زمان ممکن به انجام برسانند و در بین سایر دوستان خود متفاوت تر از هر زمان دیگری به چشم آیند. کلاس های آموزشی چرتکه در ابتدا دانش آموز را با روند استفاده از این وسیله کار آمد آشنا می کند و سپس در طی گذر زمان این امر را فراهم می سازد که دانش آموز به صورت خلاق با ذهن پویا و فعال خود فرایند محاسبات را به انجام برساند. آیا می دانستید که بیش از هفتاد و هشت کشور در حال حاضر به آموزش چرتکه به دانش آموزان می پردازند؟ کشورهای همچون کانادا، مصر، چین، هندوستان، استرالیا، سنگاپور، انگلستان، کشورهای حوزه خلیج فارس و در حال حاضر دانش آموزان با استعداد ایرانی در این دوره های آموزشی جای گرفته اند. در مطلب پیش روی سعی بر آن داریم تا فرایند محاسبات با چرتکه را به زبان ساده تر برای شما بازگو کنیم. با ما همراه باشید اگر می خواهد از کلاس های آموزشی چرتکه برای رشد خلاقیت و محاسبات فرزند خود بهره بگیرید.

اجزاء چرتکه چیست؟

چرتکه متشکل شده است از یک باکس مستطیلی شکل که اجزای درون آن همیشه چند میله عمودی با تعداد مشخص و یک میله به صورت افقی است. بر روی این میله های مهرهای به صورت چوبی یا پلاستیکی قرار داده می شود که برای انجام چهار عمل اصلی محاسبات مورد استفاده قرار می گیرند. چرتکه را عموما باید بر روی یک سطح صاف مثل میز یا بر روی پا باید قرار می دهند تا مهره های که در قسمت بالا و پایین چرتکه قرار دارند به سمت مخالف میله افقی حرکت کنند و برای محاسبه آماده شود.

تصویر چرتکه

شیوه محاسبه با چرتکه

در یک دسته بندی کلی اگر بخواهیم شیوه آموزش محاسبات ریاضی با چرتکه را برای شما به تصویر بکشیم باید بگویم در ابتدا نیاز است با ارزش مهره ها، شمارش و محاسبه اعداد اعشاری آشنا شوید.

بچه ها در کلاس چرتکه

ارزش مهره ها چیست؟

ارزش عددی مهره های که در ردیف بالای چرتکه قرار دارند با مهره های که در ردیف پایین قرار دارند با یک دیگر متفاوت هستند. ارزش عددی هر مهره در ردیف بالا ۵ و در ردیف پایین معادل یک است. زمانی که مهر ه ها به سمت میله افقی حرکت داده می شوند در واقع بیان کننده این موضوع است که مهره ها شمرده شده اند. پس با جابجا کردن مهره ها از قسمت پایین چرتکه به قسمت بالای ستون افقی شمارش به انجام می رسد.

شمارش در چرتکه چه معنی را می رساند؟

هنگامی که ۵ مهره در ردیف پایین شمرده می شود نتیجه نهایی در قسمت بالای ستون چرتکه مشاهده می شود. هنگامی که تمام مهره های بالا و پایین یک ستون شمرده می شوند نتیجه آن یعنی ده به نزدیک ترین ستون سمت چپ منتقل می شود. این روش محاسبه در کلاس های آموزشی به صورت کاملاً روان و ساده به زبان کودکان به دانش آموز آموزش داده می شود
اعداد اعشاری با استفاده از چرتکه چگونه به دست می آید؟
آخرین ستون سمت راست، ستون یکان است، ستون بعدی دهگان و پس از آن ستون صدگان قرار دارد و به همین ترتیب هزارگان و رقم های بالاتر قرار گرفته اند. محاسبات اعشاری به این صورت انجام می شود که فاصله بین دو ستون به عنوان ممیز در نظر گرفته می شود. تمام ستون های سمت راست این فاصله اعداد اعشار و ستون های سمت چپ اعداد صحیح را به نمایش می گذارند.

نحوه آموزش چرتکه در کلاس های آموزشی

چرتکه در کلاس های آموزشی در ابتدا به دست دانش آموز داده می شود و بدون نیاز به کاغذ و قلم فرایند محاسبه به انجام می رسد. در طی گذر زمان زمانی که شکل چرتکه در ذهن دانش آموز تداعی می شود فرایند محاسبات به صورت ذهنی به انجام می رسد. این مهم از مزیت های بسیاری از جمله دقت و سرعت در محاسبه و حذف کاغذ و قلم برای به دست آوردن جواب از طریق چهار عمل اصلی را از آن دانش آموز می کند.

۱۳۹۸-۲-۳۰ ۱۴:۲۹:۰۴ +۰۰:۰۰

این یک ابزارک سفارشی است

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است

New Courses

Contact Info

1600 Amphitheatre Parkway New York WC1 1BA

تلفن: 1.800.458.556 / 1.800.532.2112

فکس: 458 761-9562

وبسایت: ThemeFusion

نوشته‌های تازه